5 jul 2016

CBF keurmerk is nu CBF erkenning

Vanaf 1 januari 2016 is de nieuwe erkenningsregeling ingevoerd. Het CBF blijft de onafhankelijke toezichthouder, ook in de nieuwe situatie. Een van de belangrijkste taken van het CBF is het beoordelen van goede doelen en het afgeven van een erkenning. Het CBF controleert of goede doelen zich houden aan de normen die binnen de sector gelden. Het CBF beoordeelde op de volgende aspecten:

  • Missie en maatschappelijke waarde
  • Inzet van middelen
  • Activiteiten en organisatie
  • Doelrealisatie
  • Governance
  • Verantwoording
  • Betrekken belanghebbenden

Naast het CBF-keurmerk bestonden verschillende alternatieve keurmerken, waaronder het Keurmerk Goede Doelen. Deze worden allemaal vervangen door een erkenning die voor de donateur en het publiek duidelijk is.

Uiteraard heeft onze stichting de CBF erkenning.

Logo-erkenning

Pin It on Pinterest

Share This